Як вибрати сушарку для овочів і фруктів?

Від моделі сушарки для овочів і фруктів залежить швидкість обробки продуктів, зручність використання і витрата електроенергії. Якщо хочете заощадити час і гроші або шукаєте прилад для створення заготівель у великих об'ємах, купувати перший-ліпший нераціонально. Розповідаємо, на які 10 критеріїв варто звернути увагу до оплати, і як вибрати сушарку для овочів і фруктів, щоб не помилитися.

Купити сушарку для овочів і фруктів в нашому інтернет-магазині:

17469,17470,17757,17858,17859,17860,17861,17862,17864

№1. Вид сушарки

За роботу сушарки для продуктів відповідає один з 2 видів конструкції.

  1. Інфрачервона випаровує вологу з овочів і фруктів ІЧ-випромінюванням. Скибочки висихають швидко, зберігають максимум корисних речовин, смак і зовнішній вигляд. Чіпси виходять майже такими ж яскравими, як свіжі продукти. Головний мінус конструкції – коштують інфрачервоні моделі дорожче за прості варіанти нагрівального типу. Сушарка з ІЧ-променями погано справляється з горіхами і товстими скибочками.
  2. Конвективна. Для сушки фруктів і овочів моделі використовують температуру і повітря. ТЕНи приладу нагрівають простір всередині сушарки до виставленої температури, система конвекції забезпечує циркуляцію повітря, і волога поступово випаровується. Обробка продуктів в конвективних моделях віднімає більше часу, ніж в інфрачервоних. Але коштують прилади дешевше і за принципом роботи більше схожі на природну сушку на сонці.

Конвективні за типом циркуляції повітря діляться на примусові і природні. Останні найбільш прості: повітря потрапляє всередину приладу і видувається через отвори в конструкції без додаткової допомоги. В сушарках з примусовою циркуляцією повітря переміщається завдяки вентиляторам. Другий тип кращий – фрукти і овочі сохнуть швидше і зберігають більше корисних властивостей. Проте коштують моделі з примусовою циркуляцією дорожче, ніж з природною.

№2. Матеріал

У виробництві сушарок для фруктів і овочів в основному використовують 2 типи матеріалів: метал і пластик. Дешевше вибрати пластиковий виріб. Матеріал не нагрівається, дає великий вибір забарвлень і принтів, легко миється і транспортується. Моделі з пластика легкі, з дачі додому можна привезти в сумці.

З мінусів у матеріалу – крихкість і небезпека. Пластик тріскається від перепаду температур, легко ламається і деформується від гарячого повітря.

Якщо купуєте пластикову модель, не економте хоч би на виробнику. В дешевих виробах невідомих брендів часто використовується пластик низької якості. Матеріал не просто швидко псується, але і виділяє токсичні сполуки при нагріванні. Краще пошукати бюджетну модель у перевірених виробників, вивчити сертифікати і маркіровки, що свідчать про застосування харчового пластика.

Металеві сушарки для овочів дорогі, важкі і небезпечні в квартирах з дітьми. Стінки приладу часто нагріваються, випадковий дотик може привести до опіку. Перевозити металеву модель незручно, окупиться при використанні виключно в особистих цілях не скоро – вигідніше купити сухофрукти.

Але якщо шукаєте сушарку на віки або для роботи в промислових масштабах, вибирайте метал. Матеріал не деформується від температури і не тріскається, прослужить прилад довго.

№3. Потужність

Від потужності залежать швидкість сушки продуктів і витрата електроенергії. Чим вище показник, тим менше часу піде на приготування фруктово-овочевих чіпсів і тим більше доведеться заплатити за світло.

Якщо використовуєте сушарку рідко і виключно в особистих цілях, орієнтуйтеся на 360 Вт. На велику сім'ю вистачить приладу на 350-450 Вт. Якщо робите фруктово-овочеві чіпси на продаж або просто у великих об'ємах, зверніть увагу на потужні моделі мінімум від 450 Вт. Показники актуальні для варіантів з нижнім поданням повітря, для бічної конвекції краще потужність на рівні 500-1000 Вт.

№4. Розташування нагрівальних елементів і вентиляторів

Ще один показник, який впливає на швидкість сушки продуктів – розташування основних елементів конструкції. ТЕН знаходиться:

  • збоку – конструкції виглядають громіздкішими, але овочі і фрукти з бічним нагрівальним елементом просушуються швидше і равномірніше;
  • знизу – конструкція зустрічається частіше, можна знайти серед бюджетних моделей. Недоліки нижнього розташування ТЕНа полягають в нерівномірному розподілі тепла при природній вентиляції і небезпеці. Волога з продуктів стікає вниз, нагрівальний елемент може швидко вийти з ладу;
  • згори – сохнуть продукти довше, ніж з бічними ТЕНами, а тепло може не доходити до нижніх лотків. Але використовувати конструкцію безпечно, волога на нагрівальний елемент не потрапляє.

Якщо не плануєте економити, шукайте моделі з верхнім або бічним розташуванням. При купівлі бюджетних варіантів з нижнім ТЕНом переконайтеся, що нагрівальний елемент добре ізольований.

За тим же принципом вибирають і розташування вентилятора. Краще і дорожче верхній або бічний. Нижнє обдування дешевше, але може швидко вийти з ладу через стікаючі соки.

№5. Об'єм

При виборі оптимального об'єму орієнтуйтеся на кількість продуктів, яку плануєте обробити за раз. При розрахунку враховуйте, що одна сушка розтягується на 3-10 годин. Для домашнього використання досить приладу на 5-10 л. Якщо сушите багато і часто, беріть моделі об'ємом до 20 л.

№6. Кількість ярусів

Орієнтуватися тільки на об'єм теж не варто – обробити за раз 10 кг яблук в сушарці з максимальним завантаженням в 10 кг навряд чи вийде. На параметр варто орієнтуватися з урахуванням корисної площі приладу, кількості і розмірів піддонів. Чим більше ярусів в моделі, тим більше продуктів вдасться висушити за раз. Але якщо лотків надто багато, середина, низ або верх, залежно від розташування нагрівальних елементів, можуть залишитися вологими. У високих сушарках з невеликою потужністю лотки періодично доведеться переставляти вручну.

Для невеликої сім'ї достатні 3-5 ярусів. За раз зможете висушити до 3 кг яблук. Варіант ідеальний, якщо сухофрукти робляться для себе.

Якщо переробляєте багато фруктів і овочів за раз або робите заготівлі на продаж, придивіться до моделей на 6-9 ярусів. Переконайтеся, що прилад має відповідну, високу потужність і примусову конвекцію. Тільки так скибочки просохнуть рівномірно, без пересушених лотків у ТЕНа і вологих в середині конструкції.

№7. Конструкція піддонів

Зовнішній вигляд піддонів впливає на зручність використання і можливості сушарки. Краще всього брати лотки без отворів, з бортами в 1-5 см. В таких піддонах можна сушити чіпси, робити сухофрукти або пастилу; обробляти ягоди і горіхи.

Решітки і прямі листи без бортів менш функціональні. З такою конструкцією можна брати тільки великі шматочки овочів і фруктів; не сильно вологі, щоб сік не стікав в нижню частину приладу.

Якщо лотки зроблені з пластика, пошукайте маркіровку про сумісність матеріалу з харчовими продуктами і гарячим повітрям. Металеві мають бути виготовлені з нержавіючої сталі або мати напилення, що захищає від корозії. Шкодить листам не лише вода, але і кисле середовище фруктів. При необхідності переконайтеся, що піддони легко знімаються і підходять для миття в посудомийній машині.

Не зайвим буде і прочитати відгуки на вибрані моделі. Деякі лотки досить незручні у використанні, фрукти і овочі до таких прилипають і не відмиваються без металевої губки. Передбачити подібні моменти неможливо, краще до купівлі впізнати недоліки товару з досвіду інших людей.

№8. Управління

В плані управління сушарки для овочів і фруктів діляться на 2 типи.

  1. Електронні. Відрізняються більшою автономністю. Параметри роботи сушарки можна настроїти заздалегідь, після включення стежити за процесом не вимагається – тільки ближче до кінця, якщо боїтеся перетримати скибочки. Електронні прилади дозволяють точніше регулювати час і температуру, вибирати передвстановлені режими, які роблять сушку простішою і зручнішою. З недоліків – моделі з подібним типом управління дорогі і швидше виходять з ладу.
  2. Механічні. Зустрічаються механічні сушарки частіше, коштують дешевше за електронних. Служать прилади довше, але параметри встановлюють приблизні, за процесом періодично доведеться спостерігати.

Якщо придбаваєте першу сушарку, пошукайте відповідну електронну. Дисплей і передвстановлені режими допоможуть розібратися в роботі з фруктами і овочами до того, як ви переведете декілька кілограмів продуктів. Механічну беріть, якщо плануєте користуватися моделлю багато років і не довіряєте електроніці.

№9. Функція автовідключення

Для безпеки приладу важливо потурбуватися про наявність функції автовідключення або захисту від перегріву. Якщо прилад почне працювати на межі, захист зупинить сушку, врятує від короткого замикання і пожежі. Зручна функція і у тому випадку, якщо стежити за процесом постійно немає можливості. Сушарку з автовідключенням можна залишити без нагляду, прилад завершить роботу по витіканню часу на таймері або у вибраному режимі.

№10. Додаткові параметри

Якщо шукаєте просту і бюджетну модель, досить подивитися на основні параметри. Але якщо спираєтеся в першу чергу на зручність і функціональність, шукайте сушарки з 5 додатковими функціями і особливостями.

  1. Регульований термостат. Види овочів і фруктів вимагають різної температурної обробки. Щоб правильно і швидко приготувати чіпси, пастилу або сухофрукти, треба виставити відповідні 30-70°С. Допоможе в цьому термостат, який підтримує задану температуру і не дозволяє продуктам пересушити або розм'якнути через збій в процесі.
  2. Таймер. У поєднанні з автовідключенням таймер дозволяє зробити процес приготування сухофруктів і пастили більше автономним. Досить завантажити в сушарку заготівлі, виставити температуру і час обробки, і через вказаний проміжок прилад відключиться самостійно.
  3. Регулятор потоку повітря. Функція дозволяє настроїти швидкість повітряного потоку, щоб отримати на виході задуманий результат. Регулятор не дозволить фруктам і овочам розм'якнути або висушитися до неїстівного стану.
  4. Регулятор висоти лотків. Стандартна відстань між піддонами підходить для сушки тонких слайсів, але рідко дозволяє обробляти великі шматочки. З регулятором лотки можна встановити на зручній висоті.
  5. Світлові або звукові індикатори. Індикатори потрібні для розуміння процесу. По лампочках і звукових сигналах можна визначити, чи працює сушарка, на якому етапі знаходиться і скільки ще часу відніме обробка фруктів і овочів.

Якщо плануєте залишати прилад без нагляду, потурбуйтеся і про наявність захисту від стрибків напруги. Функція допоможе зупинити роботу в небезпечних умовах і врятує сушарку.

Також у нас Ви знайдете:

17469,17470,17757,17858,17859,17860,17861,17862,17864