Як вибрати термокружку?

Склянки, які здатні зберігати тепло напоїв впродовж 2-4 годин, згодяться в офісі, на прогулянці, в поході і автомобілі. На відміну від термоса, з термокружки зручно пити на ходу – тару можна тримати і відкривати однією рукою. Шкіру стінки конструкції не обпалюють, а захисні кришки не дозволяють рідині проливатися під час руху.

Купити термокружку в нашому інтернет-магазині:

17442,17840,17447,17698,17430,17700,17813,17830,17701,17831,17841,17839,17835,17829

10 критеріїв для пошуку ідеальної термокружки

Людей при виборі термокружок частіше привертає зовнішній вигляд посуду і наявність додаткових функцій. Тару із смішними написами і у формі забавних предметів розкуповують швидше, ніж непоказні металеві склянки. Однак для термокружки, якою зручно користуватися поза домом, куди важливіше практичність і відповідність цілям купівлі. Перш ніж віддати гроші продавцеві, варто звернути увагу на 10 критеріїв.

№1. Мета купівлі

Перше, про що варто запитати майбутнього володаря термокружки – це сфера використання предмета. Від мети купівлі залежать залишені критерії вибору посуду. Склянки, які підтримують температуру напоїв впродовж тривалого часу, можна використовувати в 4 ситуаціях.

  1. В приміщенні – вдома або в офісі. В цьому випадку термокружку можна вибрати по зовнішньому вигляду. Наявність кришки із зручним запірним механізмом, габарити предмета або продумана конструкція для тривалого збереження тепла особливої ролі не грають. Щоб захистити клавіатуру від рідини, згодиться непроливайка. Щоб не вставати з дивана і не доливати гарячий напій кожну годину, згодиться функція підігріву від USB.
  2. В машині. В посуді для автомобіля головна відповідність діаметру підсклянників, герметична кришка і можливість відкрити склянку однією рукою. Рідина не повинна проливатися і розбризкуватися під час руху. Якщо поїздка планується далека, можна підібрати кружку з підігрівом від прикурювача.
  3. На прогулянках по місту. Склянку для прогулянок відрізняє невелика вага і герметичність. Тара повинна добре лежати в руці, мати нековзне покриття або ремінець для фіксації. Любителям кави підійдуть спеціальні кофери, які підходять для кавомашин і дозволяють взяти напій навиніс у будь-якому закладі по дорозі.
  4. В походах. Для багатоденних подорожей краще вибрати термос. Для добових походів підійдуть вакуумні термокружки, здатні утримувати тепло до 12 годин. Стінки мають бути дуже міцними, потовщеними. Вага – мінімальною, яку вдасться знайти. Під час зборів маса кружки може здатися незначною, але в дорозі відчувається кожен грам.

Перед використанням вибрану кружку треба протестувати на герметичність. Не вся тара, захищена від протікань, дійсно витримує випробування водою. Для походів критерій відіграє важливу роль – нести тару в руках впродовж всього маршруту складно, а в рюкзаку неякісна модель може зіпсувати всі речі.

№2. Типи термопосуду

Вибір типу посуду залежить від часу, впродовж якого тара повинна підтримувати температуру напоїв. Покупцям доступні:

  • термосклянки – посудина з подвійними стінками, розділеними невеликим проміжком. Завдяки конструкції, тара не обпалює руки і повільніше віддає тепло в навколишній простір. Напій всередині залишається гарячим до 2 годин в середньому;
  • кружки-термоси – та ж посудина з подвійними стінками, але з безповітряним простором між частинами. Теплообміну в конструкції заважає вакуум. Рідина всередині зберігає температуру до 12 годин.

Вибір відповідного типу залежить від часу, впродовж якого напій повинен залишатися гарячим. Вакуумні кружки згодяться в тривалих поїздках і походах, а для міста або дому можна купити просту термосклянку. Друга обійдеться дешевше, переплачувати за складнішу конструкцію заради коротких прогулянок немає сенсу.

№3. Матеріал

Перед купівлею звертайте увагу на матеріали корпусу і колби. Частини можуть зроблені з одних або різних складових. Для виготовлення термопосуду використовуються 4 види матеріалів.

  1. Как выбрать термокружкуПластик. З плюсів у матеріалу – низька вартість. Невелика вага і великий вибір дизайнів. Пластмаса підійде для домашніх і офісних кружок, які не страшно зіпсувати в процесі використання. Матеріал крихкий, легко дряпається, тріскається і розбивається при падінні. Погано тримає тепло. Дешеві варіанти можуть виділяти в гарячу рідину шкідливі сполуки, від пластикової колби краще відмовитися. Якщо вирішили зупинитися на бюджетному матеріалі, шукайте товстий і безпечний для харчових продуктів навіть при високих температурах.
  2. Нержавіюча сталь. Сталеві термокружки – найбільш універсальний і практичний варіант. Тара міцна, не розіб'ється при падінні і не репне від гарячої води. Служить посуд довго, не деформується. Сталева колба не вступає в реакцію з напоями і добре зберігає тепло. З мінусів у матеріалу тільки ціна – нержавіюча сталь коштує дорожче за пластик – і вага. Якщо йдете в похід, кружка в 300 г плюс напій здасться істотним тягарем.
  3. Кераміка. Посуд з крихкого і важкого матеріалу придатний тільки для домашнього використання. Це часто одностінні кружки: притягають не функціоналом, а різноманітними дизайнами. Кришка продовжить «життя» гарячого напою, але ненадовго. Чай або кава охолонуть за 20-30 хвилин.
  4. Скло. Матеріал можна використовувати під час спокійних прогулянок або вдома. Скло боїться перепаду температур, крихку склянку легко розбити – кататися на велосипеді з посудом не вийде. З переваг – матеріал не вбирає і не віддає напоям сторонні аромати, не вступає з рідиною в реакцію і добре зберігає тепло в двохстінних конструкціях.

Якщо первинна вага, краще зупинитися на повністю пластиковій термокружці. Якщо важливіше смак напою, поєднання екологічності, безпеки і практичності, беріть сталеву склянку із скляною або керамічною колбою.

№4. Тип кришки

Від типу кришки залежить герметичність посуду і зручність використання в русі. Механізм повинен легко відкриватися однією рукою, але надійно замикати рідину, захищати від протікань і швидкого охолодження. В світі термокружок якісними називають ті кришки, які не реагують навіть на падіння посуду на асфальт з висоти людського зростання.

У конструкції термопосуду частіше використовується 3 типи запірних механізмів.

  1. Глухий. Стандартна закручуюча кришка з герметизуючою прокладкою. Непрактична, відкрити однією рукою важко, використовувати в русі не вийде. Можна покласти в рюкзак в поході, але тільки після перевірки. Іноді герметизуючі гумки прилягають до деталей з проміжками, і вода просочується.
  2. Кнопковий. Найбільш зручний в дорозі. Відкривається тара по натисненню на кнопку. Рух можна зробити однією рукою. Механізм міцно замикає рідину всередині, особливо із захистом від випадкових натиснень, склянку можна залишити в сумці або підскляннику автомобіля.
  3. Замикаючий. Закривається за допомогою клапана, який фіксується на опуклих частинах конструкції. Відкривається просто, досить однієї руки. Однак так само просто засувка відкривається в сумці, варто тільки підчепити клапан речами.

Найбільш надійним називають глухий запірний механізм, найбільш практичним – кнопковий. При купівлі звертайте увагу і на діаметр кришки. Чим ширше шийка, тим швидше напій остигає через більшу площу дотику повітрям.

№5. Об'єм

На вибір об'єму термосклянки впливають цілі купівлі. Частіше на ринку зустрічається посуд, що вміщує від 200 до 1000 мл рідини. Для дому досить стандартної кружки на 250 мл. Якщо любите чай, беріть тару на півлітра.

Для прогулянки підійдуть термокружки на 400 мл, які вміщують великі порції основних напоїв навиніс. Для походу або далекої поїздки розумніше зупинитися на об'ємних склянках, на 800-1000 мл. Тільки враховуйте, що вага напою підсумовуватиметься з вагою самої кружки і додасть тяжкість рюкзаку. Розраховуйте бажаний об'єм, орієнтуючись на власні сили.

№6. Час збереження тепла

На час збереження тепло впливає:

  • використані матеріали;
  • тип конструкції;
  • діаметр верхньої частини посуду;
  • частота відкривання кришки;
  • температура навкруги;
  • кількість рідини – чим менше, тим швидше охолоне.

Точно передбачити, як довго напій залишатиметься гарячим, не можна. При купівлі орієнтуйтеся на середні значення, описані виробником. Прості термокружки підтримуватимуть температуру напою 30-60 хвилин, хороші вакуумні – 10-12 годин. Кращі показники по збереженню тепла приписують нержавіючій сталі, допускається керамічна або скляна колба всередині.

№7. Вага і розмір

Для домашніх кружок вага і розмір значення не мають, спирайтеся на переваги. Проте якщо термопосуда підбирається для походу, маса має бути мінімально можливою для бажаної якості. Для посуду в автомобіль орієнтуйтеся на діаметр підсклянників. Кухоль повинен входити щільно, щоб не перевертатися під час їзди і гальмування.

№8. Ціна

Бюджетні варіанти можна розглядати для домашнього використання в парі з холодними напоями. Якщо любите гуляти з кружкою гарячого чаю, орієнтуйтеся на відомі марки і дорожчий сегмент.

Дешеві моделі часто негерметичні і виготовляються з матеріалів, які не підходять для транспортування гарячих рідин. Перевірені ж бренди на зразок Stanley, Thermos, Harmony піклуються про репутацію, використовують безпечні матеріали і перевірені конструкції.

№9. Наявність ручки

Якщо плануєте користуватися склянкою в автомобілі, зверніть увагу на моделі з ручкою. Упустити термокружку з нековзним покриттям важко, але ручка забезпечує додаткову фіксацію. Переконайтеся тільки, що деталь не заважає вставити місткість в підсклянник.

№10. Нагрівальний елемент

Якщо кружка використовується в машині або недалеко від комп'ютера, не завадить і нагрівальний елемент. Такі чашки здатні підтримувати температуру напою, незалежно від конструкції і кількості рідини. Працює нагрівальний елемент від прикурювача або USB.

Що краще: термокружка або термос

Вибір між термосом і термокружкою залежить від цілей і вимог до посуду. Склянки, які здатні підтримувати температуру напою, зручніші у використанні і компактніші.

Посуд можна носити з собою, на прогулянки або роботу, застосовувати під час їзди на велосипеді або катання на роликах. В поході термокружки, в порівнянні з термосом, рюкзак не перевантажують. Склянку можна наповнювати між привалами, щоб грітися гарячим чаєм в дорозі.

Термос краще залишити для великих компаній і тривалих подорожей на машині, коли часто поповнювати запаси зігріваючої рідини немає можливості. У місткості напій довше залишиться гарячим. Проте важить термос мінімум в 1,5 рази більше термокружки і не підходить для вживання рідини в русі.