Як вибрати термос?

Термос може згодитися в самих різних ситуаціях – під час тривалих прогулянок, в поїздках за місто або походах на природу. З його допомогою вдасться приготувати насичений трав'яний настій, випити на роботі зварену вдома каву. Перш ніж вибрати термос, треба визначитися з основними його параметрами, які багато в чому відіб'ються на особливостях експлуатації.

Що таке термос

Сучасні термоси є багатошаровою конструкцією. У її основі внутрішній резервуар і корпус, які можуть бути виконані з різних матеріалів. Простір між ними залишається порожнім, а для кращої термоізоляції і створення вакууму з нього відкачується повітря. Це дозволяє надовго зберігати тепло або холод. Деякі виробники використовують між корпусом і внутрішньою колбою спеціальні теплоізоляційні матеріали, але технологія застосування вакууму вважається більш сучасною та інноваційною.

Купити термос в нашому інтернет-магазині:

17848,17812,17590,17592,17606,17641,17646,17653,17825,17818,17817,17589,17605,17611,17613,17612,17615,17614,17620,17645,17619

Якими бувають термоси за призначенням

Перед купівлею термоса важливо визначити цілі його використання. Залежно від особливостей конструкції і призначення моделі діляться на декілька типів:

  • Для напоїв;
  • Для їжі;
  • Універсальні.

Термоси для напоїв – найбільш популярний товар. Вони пропонуються в різних варіантах об'єму, здатні відмінно зберігати тепло або холод за рахунок довгастої форми і невеликої за розміром шийки. Дворівнева система закриття припускає наявність закручуючої окремо пробки і кришки. Остання може використовуватися як посуд для питва.

Термос для їжі нагадує невелику каструльку об'ємом звичайно від 0,5 до 2 літрів. Він має широку горловину з діаметром від 60 мм, призначений для транспортування як супів, так і других страв. Також його зручно використовувати для морозива. Деякі моделі мають всередині декілька контейнерів для різних блюд. Зберігати тепло або холод через значні розміри шийки ця модель здатна гірше, але впродовж декількох годин вона зі своїми завданнями справляється.

Універсальні термоси підходять як для рідин, так і для інших продуктів. Вони є чимось середнім, між двома описаними вище варіантами, можуть мати досить переконливі об'єми, за що і цінуються.

Також до категорії термосів прийнято відносити термокружки. Вони не здатні зберігати напій гарячим так само довго, як класичні моделі, але допоможуть підтримувати впродовж декількох годин. Наявність кришки дозволить пити гарячий чай або каву в дорозі, що дуже зручно.Как выбрать термос

Матеріал

Вибираючи кращий термос, який служитиме довго і справно, важливо звернути увагу на матеріали, використовувані при його виробництві.

Якщо говорити про корпус, то він буває:

  • Металевим – досить важкий, але міцний і надійний, не боїться ударів і падінь, прослужить довго;
  • Пластиковим – легкий, але не завжди міцний, погано підходить для походів і поїздок, але цілком придатний для використання вдома або на дачі.

Внутрішня колба відіграє найважливішу роль в збереженні тепла, адже саме в неї поміщається гарячий напій. Вона може бути:

  • Сталевою – оптимальне рішення по теплоізоляції і міцності, але не краще по вазі;
  • Скляною – довго зберігає температуру, легко миється, не вбирає запахи, але боїться ударів і часто буває недовговічна;
  • Пластиковою – варіант не найпоширеніший і не далеко найкращий, оскільки пластмаса вбирає запахи і погано миється, може виділяти шкідливі речовини при контакті з гарячими напоями.

Кожен варіант має свої нюанси, але з урахуванням всіх особливостей краще все ж вибрати термос з корпусом і внутрішньою місткістю з нержавіючої сталі. Він прослужить найдовше.

Перед купівлею варто переконатися в якості товару, перевірити його на відсутність вм'ятин, подряпин і сколів. При легкому струшуванні не мають бути чутні сторонні звуки. Ще один важливий тест – понюхати термос, щоб впевнитися, що використовувані виробником матеріали не мають сторонніх запахів.

Пробка

Один з важливих елементів термоса – це пробка, але далеко не всі приділяють їй належну увагу при виборі оптимальної моделі. Практично третина втрат теплової енергії відбувається саме через цей елемент, тому його якість вкрай важлива.

Більшість моделей термосів мають на пробці кнопку для наливання. Це дуже зручно, мінімізує втрати тепла. Але варто врахувати, що такий варіант оптимальний тільки в разі, якщо всередині чиста вода. Заварений в термосі чай або зварену зернову каву наливати через кнопку складніше, та і відмити її потім буде вкрай проблематично. З часом кнопковий механізм просто засмітиться і перестане працювати.

У частини термосів пробка сконструйована таким чином, що дозволяє наливати напій без її повного зняття, а лише після 1-1,5 оборотів. Такий варіант найбільш комфортний, простий у використанні і догляді.

Зустрічаються також помпові пробки, якими зазвичай оснащуються термоси великих розмірів, призначені переважно для побутового використання. В них передбачений спеціальний кран для подання рідини і пневматичний насос. Це досить зручно, мінімізує втрати тепла і підвищує безпеку використання.

Моделі, призначені виключно для холодних напоїв, оснащуються пробками типу Direct. В них передбачена зручна клавіша, натиснення на яку відкриває кришку і дозволяє пити прямо з пляшки.

В термосах для їжі пробка часто не передбачена окремо і входить в конструкції кришки. Це не повинно лякати, оскільки є варіантом норми.

Об'єм

Ще один важливий показник при виборі термоса – це об'єм. Його треба вибирати залежно від того, для яких цілей використовуватиметься місткість, на який термін необхідно зберегти тепло, для якої кількості людей транспортуватимуться їжа або напої.

Який об'єм вибрати залежно від цілей:

  • Для прогулянок по парку, під час яких хочеться поласувати гарячій і ароматній каві домашнього приготування, підійде термос або термокружка до 0,5 літра;
  • Для піших одноденних походів треба вибирати моделі виходячи з розрахунку приблизно 0,75 літра на людину;
  • Для поїздок на автомобілі всією сім'єю або у великій компанії підійде модель об'ємом на 1,5-2,5 літра;
  • Для використання в домашніх умовах можна вибрати термос будь-якого об'єму, навіть найбільшого.

Купувати модель більшого об'єму, ніж це реально необхідно, не можна. Якщо заповнити простір внутрішньої місткості не до кінця, її вміст остигатиме швидше. Також треба розуміти, що чим більше об'єму, тим вище вага, що особливо важливо при тривалих піших прогулянках. Але, з іншого боку, термос на 2-3 літри зберігатиме тепло набагато довше, ніж аналог на 0,5-1 літр.

Функціональність і додаткові аксесуари

Коли основні параметри термоса визначені, незайвим буде звернути увагу на ряд додаткових моментів, які не грають важливої ролі, але здатні зробити використання цього предмета комфортнішим.

У багатьох моделях термосів кришка може використовуватися як чашка, але така опція реалізована не завжди. Насправді це дуже зручно, дозволяє не брати з собою додаткові предмети. Варто звернути увагу на об'єм кришки, наявність додаткового теплоізоляційного шару, який захистить від опіків, зручність тримати в руці.

Ще один корисний аксесуар – ручка або стропа для перенесення термоса. Цей предмет найбільш актуальний у тому випадку, якщо модель має значний об'єм і вагу. Обов'язково треба переконатися в надійності ручки, її зручності. Для мандрівників, що віддають перевагу тривалим пішим прогулянкам, незайвим буде передбачений конструкцією корпусу карабін для кріплення на рюкзак.

Чохол для термоса – річ необов'язкова, але корисна. Він захистить зовнішню частину корпусу від ушкоджень у вигляді подряпин і вм'ятин, зробить комфортніше перенесення і зберігання.

Дизайн термоса не грає ролі в його функціональності, але виявляється важливим для багатьох. Деякі моделі здатні виглядати більш стильно і привабливо, чим інші. Вони мають незвичайний колір, приємну фактуру, стильні зображення логотипів. Ці незначні дрібниці зроблять використання термоса приємнішим.

Від чого залежить тривалість збереження тепла

Купівля термоса іноді обертається розчаруванням через те, що вже через декілька годин гарячий чай стає теплим, а залиті окропом на ніч трави не дали настою необхідної міцності. Це відбувається як внаслідок купівлі виробу недостатньо високої якості, так і через неправильне його використання.

Параметри збереження тепла детально прописані в інструкції до термоса і з ними можна ознайомитися до купівлі. В середньому стандартна модель із сталевою колбою об'ємом 0,75 літра, в яку залили рідину температурою 95 градусів, впродовж 6 годин збереже її на рівні не менше 80 градусів. Через 12 годин температура впаде до 70 градусів. Ці параметри можуть розрізнятися, але незначно.

Як домогтися тривалого збереження тепла:

  • Заздалегідь прогріти термос, наливаючи в нього спочатку трохи гарячої води на кілька хвилин, а лише потім основний напій;
  • Температура рідини має бути максимально високою;
  • Заповнювати колбу треба до рівня максимальної відмітки, залишаючи всередині мінімум вільного простору;
  • Не відкривати кришку термоса без необхідності, оскільки це сприятиме швидкому пониженню температури.

Після купівлі термоса варто відразу ж перевірити його працездатність. Для цього досить заповнити його гарячою водою і провести ряд тестів. Насамперед перевіряється надійність пробки і відсутність протікань в положенні лежачи. Через 10-15 хвилин треба помацати корпус і переконатися в тому, що він не нагрівається в ніякій його частині. В разі виявлення проблем товар необхідно повернути в магазин для обміну.

Висновок

Вибрати якісний і відповідний по всіх параметрах термос зовсім нескладно, але тільки за умови ретельного аналізу всіх його характеристик. Більшості сімей в ідеалі треба мати декілька моделей – для прогулянок, походів, тривалих поїздок. Це зручно і дозволить завжди отримувати бажаний результат.

При купівлі варто звертати увагу на товари від відомих брендів, що користуються довірою і пропонують дійсно якісні моделі. Вартість не має бути низькою, оскільки є прямим відображенням якості. Краще купити термос трохи дорожче середнього і використовувати його довгі роки, ніж заощадити зараз, а через пару місяців купувати новий.

У процесі попереднього вибору незайвим буде відібрати декілька варіантів термосів і ознайомитися з відгуками покупців про них. Ця інформація не завжди буває об'єктивною, але часто дозволяє звернути увагу на те, про що не розповість виробник або продавець.

17848,17812,17590,17592,17606,17641,17646,17653,17825,17818,17817,17589,17605,17611,17613,17612,17615,17614,17620,17645,17619