Як вибрати сушарку для риби? Даємо правильні поради

Сушарки для риби необхідні рибалкам, щоб зберігати улов протягом тривалого часу, а також усім, хто любить в'ялену рибу, але не хоче купувати її за завищеними цінами. На ринку ці пристрої представлені у двох категоріях – електросушарки та сітки для сушіння риби. Перші висушують продукти шляхом обдування нагрітим повітрям, а другі – природним способом. Розглянемо переваги та недоліки кожного виду цих пристроїв, а також, як вибрати сушарку для риби в залежності від величини улову, розмірів спійманих особин, умов, в яких буде вироблятися сушка, та інших факторів.

18006,18005,17709,17707,17706,17705,17704,17703,17702

Як підготувати рибу до сушіння

Яку б сушарку для риби ви не вибрали, для отримання якісного в'яленого продукту потрібна правильна підготовка. Перш, ніж сушити рибу, її потрібно засолити, дотримуючись наступної послідовності дій:

  1. Улов ретельно промийте від слизу холодною проточною водою.
  2. Підготуйте посуд – великий харчовий лоток чи каструлю, у якому риба поміститься у горизонтальному положенні.
  3. Великі та дрібні особини вимагають різного часу посолу, тому або засолюйте їх у різному посуді, або кладіть дрібні зверху, щоб дістати їх раніше.
  4. Чи слід рибу потрошити? Із цього приводу існують різні думки. Якщо видаляти начинки, то загубиться цінний черевний жир. А їх якщо не видаляти, то в області ребер може з'явитися гіркота через жовчний міхур, що лопнув, особливо велика ймовірність цього, якщо засолювання здійснюється під гнітом.
  5. Навіть якщо ви вирішите очистити черево, то луску та голову видаляти не рекомендується.
  6. Сіль для посолу має бути кам'яною, не йодованою і в жодному разі не дрібною.
  7. Потрошені тушки посипте сіллю усередині.
  8. У великих екземплярів розкрийте зябра і засипте сіллю. Це необхідно, щоб продукт не вийшов «з душком», оскільки зябра починають псуватися раніше всього.
  9. Насипте тонкий шар солі на дно ємності та покладіть на нього підготовлені тушки.
  10. Рядко засипте тушки сіллю, щоб вона щільно покрила весь викладений ряд.
  11. Зверху викладіть наступний шар і так само засипте його сіллю.
  12. Коли покриєте сіллю останній ряд, накрийте вміст ємності кришкою або тарілкою, що вільно входить усередину.
  13. Зверху поставте гніт – камінь, гирю чи банку з водою.
  14. Поставте ємність у холодне місце (близько +10 ° С) - холодильник, погріб або на балкон.
  15. Час засолу залежить від розміру тушок. Для дрібних екземплярів достатньо три дні, а для великих може знадобитися цілий тиждень.
  16. Після закінчення терміну засолювання промийте продукт і замочіть у холодній воді. Це необхідно, щоб видалити зайву сіль. Час вимочування в годиннику повинен дорівнювати кількості днів засолення. Для більшої ефективності вимочування воду рекомендується 2-3 рази міняти.

Засолена та вимочена риба повністю готова до сушіння. Подальші ваші дії залежатимуть від того, яку сушарку для риби ви вирішите вибрати – сітчасту чи електричну.

Що таке сітка для сушіння риби?

Пристосування виготовлене із міцної сітки із синтетичних ниток, які стійкі до ультрафіолету та не ушкоджуються мікроогранізмами. Складана конструкція складається з кількох сітчастих полиць на каркасі з нержавіючого сталевого дроту. З усіх чотирьох боків полиці закриті сіткою. Зверху закріплені мотузки для підвішування. Збоку передбачені дверцята з тієї ж сітки, що закривається на блискавку.

У складеному стані сітка для сушіння риби має плоску форму та займає мінімум місця. При підвішуванні вона розправляється під власною вагою і набуває форми закритої сітчастої шафи з полицями, крізь яку вільно циркулює повітря.

Після закладання риби на сушіння дверцята закривається на блискавку, і продукт стає повністю ізольованим від мух та інших комах. При цьому він добре провітрюється з усіх боків. Це забезпечує рівномірне сушіння та відсутність зараження личинками мух та хвороботворними бактеріями, які переносять комахи.

Як влаштована електросушарка

Цей вид електричної побутової техніки є розташовані один над одним металеві решітки, під якими встановлений тепловентилятор. Безперервне обдування продукту теплим повітрям прискорює сушіння. Задаючи різні температурні режими, можна підбирати оптимальну температуру для сушіння різних продуктів – риби, м'яса, фруктів, грибів, ягід, зелені та трав.

Більшість побутових електросушарок мають невеликі розміри сит (до 30 см) і невелику відстань між ними, тому вони можуть застосовуватися тільки для сушіння дрібної рибки або рибного філе.

Які проблеми виникають при сушінні риби

Без використання сушарок рибу в'ялять, підвішуючи на мотузках за голову чи хвіст. При сушінні зазвичай виникають такі труднощі:

  • Комахи. Мухи відкладають на м'ясі та рибі яйця, з яких розвиваються їхні личинки – опариші. Оси годують продуктами тваринного походження свою молодь. Будь-які комахи можуть переносити хвороботворні мікроорганізми. Тому рибу під час в'ялення слід ізолювати від комах. З цим завданням добре справляються як сітки для сушіння риби, і електросушарки.
  • Нерівномірне висихання. Ця проблема здебільшого стосується потрошеної риби, для якої характерна ситуація, коли спинка ще надто м'яка, а ребра вже стали пересушеними та ламкими. Найчастіше це трапляється при сушінні в електросушарках, тому ці девайси рекомендується використовувати тільки для продуктів рівномірної товщини.
  • Нестача місця. За великої кількості риби буває проблематично знайти достатньо місця для в'ялення. Сітки для сушіння риби мають більшу місткість, ніж електросушарки. До того ж вони мають набагато нижчу ціну, тому на випадок рясних уловів їх можна купити кілька штук, щоб сушити весь продукт одночасно, а не розтягувати цей процес, по черзі завантажуючи електросушарку дрібними партіями.

Підсумовуючи, можна сказати, що сітки для сушіння риби – це найбільш оптимальний варіант, що дозволяє позбавитися всіх проблем при в'яленні.

Плюси та мінуси електросушарок

Електросушарки мають лише одну перевагу перед сітками для сушіння риби – це швидкість в'ялення. Для отримання готового продукту буває достатньо 3-7 годин залежно від товщини сировини, що закладається. Недоліків у цього способу набагато більше:

  • Високе споживання електроенергії. Потужність цих пристроїв 400-1000 Вт. З урахуванням тривалої роботи витрати на оплату послуг електропостачання виходять дуже відчутними.
  • Порівняно висока ціна цієї техніки. Коштують побутові моделі в 10-30 разів дорожчі, ніж сітки для сушіння риби.
  • Невелика місткість. Площа грат у них менше, ніж у полиць сіток для сушіння риби, до того ж дуже маленька відстань між ситами обмежує товщину сировини, що закладається.
  • Прив'язка до електромережі. Вони не можуть використовуватися далеко від джерел електроенергії, зокрема на природі.
  • Шум під час роботи. Процес сушіння супроводжується гулом.
  • Неприємні запахи. Через обдування продуктів вентилятором запах риби розноситься по всьому будинку.

Плюсом електричних сушарок є те, що їх можна використовувати для будь-яких інших продуктів, оскільки металеві ґрати можна мити, видаляючи сторонні запахи. Якщо сушіння риби потрібно рідко і в невеликих кількостях, то цей девайс для неї цілком підійде.

Плюси та мінуси сіток для сушіння риби

Порівняно з електричними сушарками, сітки для сушіння риби мають багато переваг:

  • Мають невелику вагу та компактні розміри у складеному вигляді, що зручно для зберігання та для перевезення на дачу, до місця риболовлі.
  • Не вимагають підключення до електромережі, завдяки чому не збільшують витрати електроенергії і можуть використовуватися будь-де.
  • Мають низьку ціну (у 10-30 разів дешевші за електричні моделі).
  • Мають більшу місткість.
  • Підходять для сушіння риби різних розмірів, а не лише для дрібної рибки чи філе.
  • Не видають шуму та сильного рибного запаху, як електричні моделі.

Поступаються сітки для сушіння риби електросушаркам тільки в тому, що час в'ялення в них набагато триваліший. Однак при необхідності сітчасті пристрої можна використовувати в поєднанні з тепловентилятором. В цьому випадку процес висушування значно прискорюється, і єдина перевага електричних сушарок перед сітчастими нівелюється. Втім, сітки мають ще один мінус – їх не можна використовувати для дегідрації різних продуктів через те, що запахи з текстильної сітки важко видаляється. Тоді як металеві сита електричного девайсу добре піддаються мийці та можуть використовуватись для будь-яких продуктів.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що купити сітку для сушіння риби необхідно кожному щасливому рибалці, а також усім, хто любить в'ялену рибу і хоче завжди мати запас цього народного делікатесу без зайвих переплат.

Як вибрати сітку для сушіння риби

У нашому інтернет-магазині представлені сітки для сушіння риби різних габаритів та місткості відомих в Україні торгових марок Stenson та Ranger. Обидві компанії мають власні виробничі лінії у Китаї, самі розробляють моделі продукції та суворо контролюють якість виробів на всіх етапах технологічних процесів. Це забезпечує високий рівень якості сіток для сушіння риб обох брендів.

Щоб знати, як правильно вибрати сітчасту сушарку для риби, скористайтеся такими рекомендаціями:

  • Оцініть обсяги ваших уловів і яку максимальну площу вони займатимуть з урахуванням того, що проміжки між тушками при розкладці на полицях повинні становити не менше 3-5 см. Вибирайте місткість. Найменшою місткістю має модель з трьома ярусами та розміром полиць 30х30 см. Найбільшою – п'ятиярусна модель з полицями 50х50 см. При дуже великих уловах можна купити кілька сіток для сушіння риби, тим більше, що ціна їхня зовсім невисока.
  • Продумайте, куди ви будете підвішувати пристрій. Вільний простір має не тільки вміщувати габарити сітки в розправленому стані, але й забезпечувати безперешкодну циркуляцію повітря. При обмеженнях простору по ширині вибирайте більш вузькі моделі, якщо обмежена висота підвішування, віддайте перевагу сушарці з меншим числом ярусів.
  • Перевірте, чи є у наявності обрана модель. Якщо ні, можна замовити аналогічну модель іншого бренду.

Яку б сітку для сушіння риби ви не вибрали на нашому сайті, ви можете бути впевнені у її високій якості. Їхні каркаси не іржавіють, текстильний матеріал має високу зносостійкість і довговічність.

Правила використання та догляду

Місце для підвішування сітки має бути захищене від попадання дощу та прямих сонячних променів та добре провітрюватися. Це може бути веранда, балкон, альтанка, горище, кухня, гараж. Опорою для підвішування може бути гак на стелі, стельова балка і будь-які інші предмети, при підвішуванні на які до всіх поверхонь пристосування забезпечується доступ повітря.

Після підвішування відкрийте замок-блискавку, розкладіть на полицях попередньо підготовлені тушки та закрийте сушарку. Вони не повинні торкатися один одного, залишайте між ними проміжки не менше 3-5 см. Іноді перевертайте продукт і перевіряйте його готовність до спинок риби. Вони мають стати досить жорсткими, але гнучкими. Залежно від температури повітря та розміру тушок термін в'ялення становить 3-7 днів.

У міру забруднення сітки можна мити засобом для миття посуду або рідким милом за допомогою м'якої губки. Очищений виріб необхідно ретельно обполоснути проточною водою і висушити у розправленому вигляді на відстані від нагрівальних приладів.

У нашому інтернет-магазині можна купити сітки для сушіння риби за вигідними цінами, замовивши зворотний дзвінок на сайті. Ми надсилаємо товар по всій Україні Укрпоштою та Новою поштою як за передоплатою, так і післяплатою.

18006,18005,17709,17707,17706,17705,17704,17703,17702