Як вибрати сушарку для посуду: 10 критеріїв

Купівля навіть такого простого предмета як сушарка для посуду часто обертається марною тратою грошей і зіпсованим кухонним начинням. Ненадійна конструкція може впасти у будь-який момент разом з чашками і тарілками, а непродумана в плані вентиляції і миття – залишити неприємний запах або сліди плісняви. Розбираємося, які варіанти найбільш зручні в експлуатації, і за якими критеріями варто вибирати сушарку, щоб вкласти кошти вигідно.

Купити сушарку для посуду в нашому інтернет-магазині:

17468,17574,17555,17556,17557,17978,17558,17559,17982,17560,17562,17563,17572,17573

№1. Тип установки

Існуючі на ринку сушарки для посуду ділять на 3 типи.

  1. Внутрішні. Якщо хочете сховати посуд від сторонніх очей і звільнити місце поряд з мийкою, купуйте вбудовувані моделі. Внутрішні сушарки ховаються в шафи або тумби. Являють собою прості конструкції без бортів, часто металеві. Підбираються по розмірах меблів, встановлюються щільно до стінок і додатково фіксуються. Можуть бути стаціонарними або висувними. Перші зазвичай вбудовують у верхні шафи, для розміщення тарілок і кружок. Висувні ховають в нижні тумби, зберігають все – від піалок до каструль. Посуд у внутрішніх сушарках захищений від пилу, не захаращує кухню, але при закритих дверцях довго сохне і може привести до утворення плісняви в шафці. Щоб уникнути вогкості, тарілки і кружки перед розміщенням доведеться додатково протирати.
  2. Зовнішні. Стійкіші і масивніші моделі встановлюються на мийці, столі або тумбі. Сушарка має таку конструкцію, яка дозволяє утримувати вагу посуду без додаткової фіксації. Положення предмета можна міняти, діставати при необхідності. Виготовляють моделі частіше з нержавіючої сталі або пластика, рідше зустрічається дерево. Посуду вміщує трохи, не захищає від пилу, але тарілки і кружки швидко сохнуть. Проблематичні в плані підбору моделей, відповідних до інтер'єру.
  3. Підвісні. Варіанти кріпляться до стіни. Рятують на маленьких кухнях, коли в шафах і на мийці для посуду бракує місця. Витримують невелике навантаження, підходять для 1-2 чоловік. Найбільш надійні в цьому плані металеві, пластикові швидко виходять з ладу. Модель можна розмістити над мийкою, тоді не доведеться мити піддон і рятуватися від плісняви. Сохне посуд в підвісних сушарках швидко, вогкість не викликає.

Для любителів простих конструкцій і мінімалізму існують і сушарки-килимки. Це прямокутні відрізки силікону, гуми або мікрофібри, які розгортаються на столі після миття посуду і скручуються, коли не потрібні. Тарілки і кружки сохнуть швидко, стільниця від вологи захищена, конструкція не рухне і не приведе до псування кухонного начиння.

№2. Матеріал

Сучасні сушарки виготовляють в основному з 2 видів матеріалів:

  • пластика;
  • металу.

Перший використовується у більш бюджетних моделях. Пластик дешевий, дає величезний вибір в оформленні, але хисткий і недовговічний. Деталі легко ламаються, тріскаються. На поверхні пластикових сушарок в процесі експлуатації з'являються подряпини, які поступово заповнюються брудом і негативно впливають на чистоту посуду.

Варіанти з металу довговічніші. Зламати або пошкодити предмет важко, це можливо тільки якщо прути в конструкції занадто тонкі або мають неякісне з'єднання. Коштують металеві сушарки дорожче за пластикові, але служать в декілька разів довше.

Виготовляють моделі з нержавіючої сталі, алюмінію, інших металів. Краще всього зупинитися на першому варіанті – матеріал не деформується, не руйнується під впливом води. Вибір дизайнів у металевих сушарок обмежений, але для яскравих інтер'єрів можна використовувати забарвлені або емальовані моделі. Прослужать менше, через 1-2 роки шар зітреться, проте за бажання фарбу можна оновити.

Дерев'яні сушарки, які часто зустрічалися на кухнях в 90-і, зараз зустрічаються рідко. Це непрактичний, недовговічний варіант – дерево під впливом води набрякає, деформується і руйнується. Важить така сушарка більше інших моделей і займає багато місця.

№3. Конструкція

Вибір конструкції залежить від побажань покупця, габаритів і особливостей вільного простору, який сушарка займе в майбутньому. Предмет може бути:

  • прямим або кутовим. Перші є прямокутними конструкціями, які встановлюються на полиці шафи, на мийку або стільницю і займають досить багато місця. Кутові можна вписати в складні, обмежені простори і розташувати посуд на декількох рівнях;
  • зафіксована або складна. Складні конструкції легко забираються, коли не потрібні, і займають мінімум місця. Але по стійкості зафіксованим програють;
  • одноярусним або двох'ярусним. Чим більше в домі посуду, тим місткою має бути сушарка. Двох'ярусні в цьому плані більш практичні, але доведеться пошукати стійку і дуже надійну конструкцію. При перевантаженні або щонайменшому хитанні висока сушарка може перекинутися і перетворити чистий посуд в гору битого скла.

Впливає на конструкцію моделі і тип кухонного начиння, яке можна висушити. Найпростіші моделі підходять тільки для стандартних тарілок. Являють собою прямокутну рамку з роздільниками під кожен предмет. Більш вдосконалені варіанти обладнані плоским простором або гачками для сушки кружок і склянками для столових приладів.

Вибирайте, орієнтуючись на кількість членів сім'ї і посуду в домі. Якщо в квартирі живуть 1-2 людини, досить компактної сушарки для пари тарілок і кружок. Висушене кухонне начиння можна буде сховати в шафу.

№4. Габарити

Більшість вбудовуваних сушарок виготовляють у відповідність із стандартними розмірами кухонних шаф. Проте орієнтуватися краще на індивідуальні мірки. Перед походом за покупками визначитеся з майбутнім місцем розміщення сушарки. Виміріть довжину, ширину і висоту вільного простору. В магазині вибирайте з рулеткою, щоб не помилитися, або дивіться на характеристики, прописані виробником або продавцем.

Якщо модель вбудовувана, між стінками шафи і сушаркою не повинно залишатися проміжку. Ідеальна сушарка входить щільно, що служить додатковою фіксацією.

№5. Якість складання

При купівлі офлайн уважно огляньте сушарку. Конструкція має бути надійно скріплена, не бовтатися і не скрипіти. Фарба нанесена рівномірно, без патьоків і лисин.

Якщо вибираєте модель онлайн і придивляєтеся до брендованих моделей, читайте відгуки. В процесі експлуатації люди можуть помітити недоліки, які не видно або здаються несуттєвими при купівлі.

Намагайтеся сильно не економити і не женіться за дуже привабливими знижками. Сушарка для посуду – річ сама по собі недорога. Додаткові істотні знижки можуть бути ознакою браку, підробки або спочатку неякісної речі. Краще звертати увагу на перевірені бренди, які піклуються про репутацію: Metaltex, Edenberg, Stenson.

№6. Стійкість

Від стійкості конструкції залежить збереження посуду. Перевірити сушарку краще в магазині: встановіть, покладіть вантаж, спробуйте розхитати або зачепити предмет. Якщо модель не здається надійною, переконайтеся, що конструкцію можна зафіксувати. Від невдалої інтернет-купівлі врятують відгуки на вибрану модель.

Якщо шукаєте зовнішні варіанти для установки на мийці або стільниці, додатково протестуйте стійкість моделі на слизькій поверхні. Змочіть стіл, встановіть сушарку і переконайтеся, що предмет не ковзатиме завдяки волозі. Від проблеми рятують прогумовані ніжки або додатковий силіконовий килимок.

№7. Навантаження

В процесі експлуатації багатоярусних або просто високих сушарок можуть виникнути проблеми через неправильний розподіл навантаження. Річ, розрахована на стандартний посуд, на кожних 10 см довжини утримує в середньому 3 тарілки. Якщо посуду в домі багато, беріть довгу сушарку або декілька схожих моделей, щоб не перевантажувати конструкцію. Інакше предмет може впасти під тяжкістю кухонного начиння або перекинутися разом з вмістом.

№8. Наявність піддону

Якщо модель не розміщується над мийкою, краще вибрати сушарку з піддоном. Відсутність місткості для збору стікаючої вологи приведе до появи калюжок в шафах і на стільницях. Поступово вода почне псувати матеріали, вогкість спровокує виникнення плісняви і неприємного запаху.

Переконайтеся, що місткість для збору води досить глибока або має продуману систему зливу без участі людини. Якщо не розрахуєте або забудете про вологу в піддоні, одного разу рідина переллється через край і зіпсує меблі.

Щоб конструкція залишалася гігієнічною, піддон повинен розміщуватися на кожному ярусі. Обов'язково спробуйте витягнути місткість. Піддон повинен легко витягатися, навіть якщо сушарка переобтяжена. Витягувати тару необхідно – періодично доведеться зливати скупчуючу рідину і відмивати місткість. Зафіксовані піддони мити незручно, а скупчуючий бруд може спровокувати появу комах і плісняви.

№9. Наявність відсіку для столових приладів

Для настільних сушарок не зайвим буде і відсік для столових приладів. Краще всього зупинитися на моделі з окремим лотком: прямокутним пластиковим або металевим.

Склянки для зберігання веделок і ложок не дуже зручні. Вода стікатиме прямо на дно місткості, а столові прилади – знаходитися в цій рідині до витягання. Такий спосіб зберігання не гігієнічний, веделки і ложки доведеться обполіскувати перед кожним використанням. Мити склянки теж незручно. Бруд скупчуватиметься в подряпинах на дні і створить сприятливе середовище для розмноження бактерій.

Металевий лоток горизонтального типу з додатковим піддоном зручний і безпечний. Столові прилади швидко сохнуть, а волога стікає в ємність і не стикається з вилками і ложками. Єдиний недолік металевих сушарок – відстань між прутами. Столові прилади можуть провалитися або застрягти.

№10. Дизайн

Для пошуку довговічної і функціональної моделі дизайн не так важливий. Але якщо шукаєте варіант, який зберігається на видноті, краще підібрати сушарку під колір і переважаючі фактури інтер'єру.

Найбільш універсальною стане модель із сталевим напиленням. Сріблясті елементи у вигляді ручок меблів або елементів побутової техніки зустрічаються на більшості кухонь, вписати новий предмет буде не важко. Прослужить сушарка довго. Під час експлуатації метал може потьмяніти і стати матовим, але поліровка м'якою тканиною з проблемою впорається.

Якщо сріблясті відтінки не підходять, шукайте кольорові пластикові або забарвлені металеві вироби. Такі моделі менш довговічні, швидко втрачають товарний вигляд, але дозволяють доповнити інтер'єр або створити контрастні плями на кухні.

Також у нас Ви знайдете:

17468,17574,17555,17556,17557,17978,17558,17559,17982,17560,17562,17563,17572,17573